części do ładowarek Volvo

Dobra firma to sukces

Dobrze dopasowane elementy budowlane do klienta to będzie połowa sukcesu w przypadku dużej inwestycji budowlanej. Pamiętajmy, aby stosować renomowanych producentów. Teren budowy to będzie bardzo inte czytaj więcej »

TAśMA pakowa z nadrukiem

Inwestowanie w dobre produkty

Które konkretnie produkty będą się teraz sprzedawać najlepiej? Jest mnóstwo interesujących propozycji, które mogą nas zainteresować w tym temacie. Musimy np. przeanalizować warianty typu . Będą one czytaj więcej »

pompa ciepła cwu

Alternatywa dla kolektorów słonecznych

Kolektory słoneczne zna każdy z nas. Wiemy jak działają i ile mogą kosztować. Mamy również świadomość tego, że w polskim klimacie nie jest to łatwe zadanie. Słońca nie mamy zbyt wiele, a zatem trzeba czytaj więcej »

kolektory słoneczne Kraków

Wykorzystanie energii słonecznej

Każdy z nas powinien najlepiej jak się to tylko da wykorzystywać energię słoneczną. Na razie nie musimy za nią nic płacić, a zatem warto z czegoś nie tylko darmowego, ale również tak wydajnego skorzys czytaj więcej »

Wycena Dzieł sztuki

Dzieła sztuki i ich wycena

Nie ma co ukrywać, że świat ma przed ludźmi całe mnóstwo tajemnic. Nie sposób odnieść się do wszystkich z nich, ale do niektórych już tak. W dzisiejszym tekście będzie jeden z przykładów. Dokładniej czytaj więcej »

Odwodnienia Liniowe

Estetyka w architekturze

Współcześnie gwarantowane mamy najróżniejsze ciekawe oferty architektoniczne. Trzeba sobie dopasować np. elementy typu adekwatnie do naszych oczekiwań. Zaprezentowane są teraz różnorodne warianty, k czytaj więcej »

POZYCJONOWANIe

Jak to wszystko działa?

Wiele firm decyduje się zaistnieć na rynku internetowym i zyskać dodatkowych klientów. Jednak sprawa nie jest taka prosta szczególnie teraz kiedy to internet stał się naprawdę już największym skupisk czytaj więcej »

garaże blaszane Lubuskie

Garaż blaszany w Lubuskim

Podejrzewam, że tytuł tekstu jest dla większości z Państwa zagadkowy. Podejrzewam też, że jeszcze nie tak dawno grono osób byłoby jeszcze większe. Za chwilę jednak będzie całkowita jasność. Wszyscy b czytaj więcej »

pożywne śniadanie

Śniadanie dla dziecka

Obowiązkowo trzeba zachęcać dziecko do zjedzenia śniadania. Nie należy wypuszczać go z domu, gdy nie zje śniadania. Jest to duży błąd, że nie znajduje się w obowiązkowym jadłospisie dziecka. Dzięki czytaj więcej »

POZWY cywilne Szczecin

Pozwy cywilne - najważniejsze informacje

Postanowiłem, że za pomocą tego tekstu dojdzie do zbioru najważniejszych informacji mających związek ze sprawami cywilnymi. Uważam, że sprawy cywilne są dla zbyt wielu ludzi owiane tajemnicą. Moim zd czytaj więcej »

 

Wycena dzieł sztuki – kiedy warto iść do eksperta?

wycena dzieł sztuki

Czasami okazuje się, że na przykład stara komoda, która stała w sypialni naszej babci może być niezwykle cennym antykiem. Zanim jednak udamy się do jakiegokolwiek antykwariatu czy innego kupca dzieł sztuki i antyków, koniecznie skorzystajmy z rady niezależnego eksperta. Dlaczego? Ponieważ jeżeli faktycznie chcemy sprzedać daną rzecz z zyskiem, to nigdy nie powinniśmy pytac o jej wartość tego, komu chcemy ja sprzedać. Taka wycena dzieł sztuki zawsze będzie dla nas jak najmniej korzystna, z wiadomych względów. Przecież osoba chcąca kupić od nas przedmiot z oczywistych przyczyn będzie dążyła do obniżenia wartości przedmiotu. Dlatego też w takim wypadku warto jest skorzystać, z usług profesjonalnego eksperta lub rzeczoznawcy, dla którego faktycznym zarobkiem jest sama wycena dzieł sztuki, a nie ich zakup. W takim wypadku warto zapłacić jakąś kwotę za ekspertyzę, niż ryzykować dużą stratę na zbyt taniej sprzedaży takiej rzeczy.

Co gra rolę przy wycenie?

Ogólnie rzecz biorąc, szacując wartość danego przedmiotu, taki profesjonalny ekspert, przede wszystkim będzie mógł wykluczyć możliwość posiadania przez nas falsyfikatu. Potwierdzenie oryginalności dzieła jest podstawą i czasami pomimo wszystko nie jest to taką łatwą rzeczą i określenie autentyczności danego przedmiotu wymaga naprawdę dokładnych analiz. Drugą niezwykle istotną kwestią, z jaką wiąże się każda wycena dzieł sztuki, to ocenienie ogólnego stanu danej rzeczy. Jest to niezwykle ważne, bo o cenie końcowej tak naprawdę decyduje obok bezspornej autentyczności, przede wszystkim stan danej rzeczy.

dobra wycena dzieł sztuki

Czasami pomimo faktu, że dany przedmiot rzeczywiście ma niezaprzeczalną wartość historyczną i jest jak najbardziej oryginalny, to przez jego uszkodzenia czy zbytnie ślady użytkowania, dla kolekcjonerów czy koneserów nie przedstawia on zbytniej wartości i niestety nie są oni w stanie zapłacić za niego zbyt dużo. Inaczej sprawa ma się z rzeczami niezwykle rzadkimi. Wtedy bywa i tak, że nawet coś, co jest uszkodzone, szacowane jest na naprawdę zawrotne sumy.